OLD POLISH STYLE

PŁYTY
(prezentacje wraz z plikami dźwiękowymi w sklepie terry)


ABADDON
"Wet za wet" (2001-reed.)


SEDES
"Lekcja historii" (2004)


SMALEC
Radical News - "Radical Sound System"
Zielone Żabki - " Lekcja historii" (2003)


WŁOCHATY
"Dzień gniewu" (2004)
" Tryumf anarchii nad tyranią" (2002)
"Zamiana pieniędzy na rebelię" (2000)
"Zmowa" (2000)
"Droga oporu" (1999)
"Wojna przeciwko Ziemi" (1996)fot. serpent.pl Trasa koncertowa legendarnych już polskich formacji punk rockowych związanych z labelem LOU & ROCKED BOYS (ROCKERS PUBLISHING): ABADDON i SEDES, którym towarzyszyć będzie SMALEC ANTY SYSTEM SKŁAD (nowy zespół Smalca, niegdyś lidera Zielonych Żabek).

17.06.2004 GDYNIA "UCHO" godz.19 wstęp 16/20 pln.
18.06.2004 ŁÓDŹ "DEKOMPRESJA" godz.19 wstęp 16/20 pln. (+ WŁOCHATY)
19.06.2004 POZNAŃ "U BAZYLA" godz.19 wstęp 16/20 pln.
20.06.2004 WROCŁAW "MADNESS" godz.19 wstęp 10 pln. (uwaga - koncert bez Sedesu i Smalca; wystąpią ABADDON, NON STOP, NIEZNANI SPRAWCY)
27.06.2004 WARSZAWA "PUNKT" godz.19 wstęp 20/25 pln. (+ DUSZA)

ABADDON
W 1982 roku powstaje jedna z ciekawszych i jak się później okazuje najważniejszych grup polskiego podziemnego punk rocka - Abaddon. W 1983 roku grupa po raz pierwszy pojawia się na festiwalu w Jarocinie, sukcesy odnosi jednak dopiero w 1984 i 85 roku. W 1985 r. utwór "Kto" ukazuje się na składance "Fala". Największe znaczenie dla losów grupy miało jednak poznanie na koncercie w Żninie Petera Barbarića, dziennikarza jugosłowiańskiej gazety "Mladina". Efektem tego spotkania była późniejsza 6 koncertowa trasa po Jugosławii.
Zarobione tam pieniądze grupa przeznacza na studio, gdzie w maju 1985 r. rejestruje materiał "Wet za Wet". Płyta ostatecznie ukazuje sie w barwach niezależnej francuskiej wytwórni "New Wave". W Polsce wznowienie tej znakomitej i legendarnej już płyty ma miejsce dopiero w latach 90. W 1987 roku grupa rozpada się z powodu niezgodności co do kierunku muzyki jakiej miałaby dalej podążać. Powrót na scenę w 2001 roku tak zasłużonej ekipy jak Abaddon był dla niektórych starych fanów bardzo miłym zaskoczeniem, dla innych natomiast szokiem i oburzeniem. Ogromną niespodzianką okazał się jednak dla wszytskich fakt ,iż Abaddon a.d. XXI wiek to nowoczesny hard core'owy band z niesamowitą energią.
W tak doskonałej formie grupy chyba nikt wcześniej jeszcze nie oglądał.
Dawka adrenaliny jaką potrafi wydzielić na żywo zespół zaskakuje wszytskich.Czasami potrzebuje jej każdy -wówczas przychodzi czas na ABADDON.
Na początku lipca ukaże się nowy album grupy "Godzina krzywd" .


SEDES
Początki zespołu sięgają 1980 roku kiedy to Młody, Kucharz, Kajtek i Kufel założyli punk rockowy zespół SEDES. Początki były ciężkie, jak to zwykle bywało w latach osiemdziesiątych. Zespół został zauważony dopiero przez oficjalne państwowe radio jak i przez publiczność po występach na wrocławskim "Muzycznym starcie" w 1981 i 1982 roku . Postrzegany był jako numer 1 na Dolnym Śląsku. Występy w Jarocinie w 1983 i 1984 roku potwierdziły przynależność Sedesu do ścisłej czołówki polskiego punk rocka. W 1991 roku Młody reaktywuje Sedes w nowym składzie i w ciągu dwóch lat robi furorę wśród młodej punkowej publiczności nagrywając rok po roku "Wszyscy pokutujemy" i "K....jego mać". W tym samym czasie grupa objeżdża wszystkie większe festiwale i koncerty halowe.
8 maja miała miejsce premiera płyty "Lekcja Historii". Materiał zawarty na płycie to wyrywkowo najlepsze i najciekawsze utwory z sesji "Wszyscy pokutujemy", "K...jego mać" oraz niepublikowanej sesji, która miała być dodatkiem w 1994 roku do płyty CD. Płyta jednak nigdy wcześniej nie doczekała się publikacji na tym nośniku.

SMALEC ANTY SYSTEM SKŁAD
Smalec to charyzmatyczny lider takich zespołów jak ZIELONE ŻABKI (zwycięzcy Jarocina 88), GA-GA (zwycięzcy Jarocina 92) czy RADICAL NEWS. Przez całe lata autor tych projektów zapracował sobie na miano ciekawego artysty nie stroniącego od wyzwań. Dowodem tego jest nowy album Radical News "Radical Sound System". Płyta jest doskonałym przykładem na to, że dalej można tworzyć dobrą muzykę zupełnie odbiegającą od tego co robiło się wcześniej.Uzupełnieniem i dopełnieniem całości jest ciekawy społeczno-polityczno przekaz.
Nowy zespół Smalca, który pojawił się na horyzoncie to reggae'owo-punkowo-hardcore'owy SMALEC ANTY SYSTEM SKŁAD
Smalec z ekipą przedstawia swoją czadową wizję świata grając nowe piosenki jak i te najbardziej znane z różnych okresów działalności.
W programie m.in. ZIELONE ŻABKI, GA-GA i czadowy RADICAL NEWS.

WŁOCHATY
Legendarna już szczecińska formacja racząca nas swymi dźwiękami od początku lat dziewięćdziesiątych znów w ofensywie. Właśnie ukazał się nowy, piąty już studyjny album legendy polskiego hc-punk. Biorąc pod uwagę poprzednie płyty zespołu oraz szczere zaangażowanie zapowiada się niemal rewolucja, totalny czad i energia na koncertach. Płyta ukazuje nowe, najbardziej chyba drapieżne oblicze tej zasłużonej szczecińskiej formacji. Dużo melodii i ciekawych aranżacji oraz teksty; jak zwykle zbuntowane pełne gniewu i oburzenia na otaczającą nas rzeczywistość są wyznacznikiem drogi jaką grupa podąża już od wielu lat.Tradycyjnie już, zespół poświęcił wiele miejsca tematom walki o prawa ludzi jak i zwierząt. Płyta nagrana została w sposób niemal perfekcyjny z dużą dynamiką oraz ogromnym luzem.

DUSZA
Zespół Dusza istnieje od 1995 roku. Pierwsze nagranie zarejestrowane zostało w studiu MANEK w Sanoku 5-10.07.1996, wydane przez niezależną wytwórnię KORNICORE INDEPENDENT. Na nagraniu znalazło się 12 utworów utrzymanych w konwencji punk rock reggae ska. Po licznych zmianach personalnych, rok później, na przełomie sierpnia i września został zarejestrowany drugi materiał Duszy "Światło i cień" w Future studio oraz Pro Media studio w Tarnobrzegu. Druga płyta ukazała się nakładem niezależnego wydawnictwa - never ending greed.
Grupa cały czas się rozwija starając się łączyć ze sobą reggae, funky, elementy jazzu, ska, a także muzyki alternatywnej. Wszystko osadzone jest na bazie pulsującego basu, melodyjnych saksofonach, gitarowych riffach oraz charyzmatycznym wokalu. Zespół ma duże doświadczenie poparte licznymi koncertami krajowymi.
Dusza nagrała właśnie trzeci - najbardziej dojrzały album, który wkrótce ukaże się nakładem Lou & Rocked Boys
http://www.dusza.of.pl/


serpent.pl